Radiofrekwencja mikroigłowa
inaczej zwana termoliftingiem to relewelacyjny zabieg który jest połączeniem dwóch technik: radiofrekwencji oraz mikronakłuwania. Radiofrekwencja mikroigłowa to działanie na skórę falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, która poprzez ogrzanie tkanek na poziomie skóry właściwej stymuluje jej regenerację. Ciepło powoduje obkurczanie włókien kolagenowych oraz indukuje procesy powstawania nowych włokien. Mikronakłuwanie natomiast to kontrolowane uszkodzenia mechaniczne które ma za zadanie pobudzić jej regenerację. Połączenie tych technik daje możliowść osiągnięcia lepszych efektów niż w przypadku stosowania tych technik osobno.
Urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej ma głowicę wyposażoną w mikroigły, które po wkłuciu na głębokość od 0,5 do 3,0 mm podgrzewane są na całej długości i na ich końcu. To bardzo ważne, bo w ten sposób podgrzewane są wszystkie warstwy skóry.
W radiofrekwencji mikroigłowej wiemy dokładnie, jak głęboko i z jaką temperaturą docieramy. Jest to więc zabieg nie tylko efektywny, ale też precyzyjny i bezpieczny.
W efekcie zabiegu widać zaczerwienie naskórka, oraz mogą być widoczne ślady w postaci siateczki bardzo podobnej do efektu po zabiegu lasera frakcyjnego. Przy czym istnieje bardzo małe ryzyko jakichkolwiek skutków ubocznych bowiem niemal cała energia rozchodzi się wewnątrz skóry właściwej, działając na włókna kolagenowe. Może się pojawić zaczerwienienie, które znika w przeciągu 1-2 dni oraz edema (opuchnięcie) skóry, która również znika najpóźniej na drugi dzień.
W porównaniu do zabiegu lasera frakcyjnego nie istnieje ryzyko powinowactwa z melaniną, więc nie pojawią się żadne przebarwienia, hipo- lub hiper-pigmentacje. Efekt cieplny jest zdecydowanie niższy niż w laserze. RF na ułamek sekundy emituje ciepło 58-85 °C (efekt koagulacji i denaturacji białka), ale w przeważającej części w skórze właściwej. W przeciwieństwie do lasera nie istnieje zjawisko waporyzacji (odparowania) na naskórku.
Urządzenie daje naturalny efekt silnej, kompleksowej regeneracji skóry widoczny już po pierwszym zabiegu, który można bezpiecznie wykonać niezależnie od pory roku i karnacji.

Zalecenia po zabiegu

Silne schłodzenie miejsca zabiegu jest konieczne, a następnie nawilżenie preparatami również o właściwościach chłodzących, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Można chłodzić obszar zabiegowy w trakcie zabiegu, a następnie po całym zabiegu. Po zabiegu może wystąpić opuchnięcie (edema), które powinno ustąpić po 1-2 dniach.
Po zabiegu przez okres ok 2 tygodni należy unikać opalania się. Przez ten czas należy stosować filtr przeciwsłoneczny.

Czas trwania zabiegu

Zabieg trwa ok. 40 minut do 1,5 godziny zależnie od wielkości powierzchni zabiegowej. Zabieg poprzedzony jest znieczuleniem.

Częstotliwość zabiegów

Ilość zabiegów zależy od wieku i kondycji skóry pacjenta oraz od rodzaju problemu, ale z reguły zalecana jest seria 3-4 zabiegów wykonywanych w odstępach 1 miesiąca. Po tej serii można robić jeden zabieg (tzw. ‘przypominający’) raz na kwartał lub co pół roku w celu odświeżenia i utrzymania efektów.
Spodziewane efekty:
– Likwidacja wiotkiej skóry – lifting twarzy szyi dekoltu brzucha
– Redukcja rozstępów
– Usuwanie blizn np. po trądziku, ospie
– Spłycanie zmarszczek oraz bruzd
– Odmłodzenie skóry (również dłonie i stopy)
– Niwelowanie cellulitu
– Modelowanie talii, brzucha, pośladków i nóg
– Ujędrnianie i zwiększanie gęstości skóry
– Rozjaśnianie przebarwień
– Poprawa gęstości skóry pod oczami (np. cienie)
– Opadające powieki

Przeciwwskazania:

– Ciąża i okres karmienia piersią
– Nieuregulowane choroby tarczycy
– Cukrzyca
– Epilepsja
– Choroby autoimmunologiczne m.in. choroba Gravesa Basedowa i zapalenie tarczycy typu Hashimoto, stwardnienie rozsiane (SM), nużliwość mięśni – (Miastenia), reumatoidalne zapalenie stawów, twardzinę, zespół Sjogrena, zespół przewlekłego zmęczenia, gościec mięśniowo-ścięgnisty, bielactwo, łuszczyca, łysienie plackowate i in. (ostrożnie przy swędzeniach skóry niezidentyfikowanego pochodzenia, AZS, alergiach)
– Choroby nowotworowe i okres do 5 lat po ich przebyciu oraz ogólnoustrojowe
– Stany po leczeniu promieniowaniem jonizującym
– Choroby układu krążenia np. zakrzepica, hemofilia lub czasowa niska krzepliwość krwi, nadciśnienie, żylaki (w miejscu zabiegu)
– Choroby krwi (anemia, małopłytkowość)
– Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, niesterydowych leków zapalnych (np. Aspiryny, Acard) nawet w ciągu kilku ostatnich dni przed zabiegiem
– Ostre stany zapalne skóry, problemy dermatologiczne
– Zaburzenia czucia, zaburzenia gojenia się
– Metalowe, silikonowe implanty w okolicy zabiegowej
– Rozrusznik serca
– Skłonność do krwawień wewnętrznych np. z przewodu pokarmowego
– Zaćma
– Skłonność do keloidów, bliznowaceń
– Zaburzenia ukrwienia obwodowego
– Gruźlica
– Zalecana ostrożność w przypadku zaburzeń hormonalnych
– Wirusowe zapalenie wątroby
– Wszczepiona pompa insulinowa
– Terapia Roaccutanem lub jego odpowiednikami
– Trądzik różowaty, przy skórze naczyniowej stosować mniejsze natężenia i raczej głowicę frakcyjną
– Przebyte zabiegi z zakresu medycyny estetycznej (wypełniacze, botoks, nici PDO itp.)
– Miejscowe stany zapalne (infekcje wirusowe oraz bakteryjne)
– Spożywanie alkoholu przed zabiegiem
Zainteresowana? Jeśli chcesz znać cenę zabiegu zapraszam do odwiedzenia zakładki CENNIK